Vijeće učenika
2. sjednica Vijeća učenika
Autor: Tanja Vujčić, 8. 4. 2022.

2. sjednica Vijeća učenika održana je 26. 11. 2022. godine.

Učenici su razgovarali o nekoliko bitnih tema i aktivnosti.

20. studenoga obilježava se Dan dječjih prava. Psihologinja je uz prezentaciju ispričala zašto su važna dječja prava, što je Konvencija o pravima djece te je navela neka temeljna prava djece. Učenici putem sudjelovanja u radu Vijeća učenika mogu izražavati svoja mišljenja i predlagati aktivnosti koje žele u školi te tako ispunjavati svoje pravo glasa.

Svake godine od 15. studenoga do 15. prosinca obilježava se u školi Mjesec borbe protiv ovisnosti. U tom mjesecu u školi nastojimo provesti različite aktivnosti koje promiču zdrave navike, mentalno i fizičko zdravlje. Predsjednik je pozvao prisutne da predlože aktivnosti koje bi učenici mogli uraditi u ovom mjesecu. Predložio je da se uređuje školski vrt što su svi prisutni prihvatili.

Isto tako, obzirom da nam se bliži Božić prijedlog je da se organizira neka humanitarna aktivnost. Pedagoginja je rekla da se zainteresirani razredi mogu priključiti projektu Škole za Afriku. Škola bi se mogla priključiti humanitarnoj akciji udruge Lanterna „ShareBox“  te svaki zainteresirani razred može preuzeti kutiju u kojoj mogu darovati predmete koji bi se prodavali na buvljaku u gradu.

Na prošloj sjednici bio je dogovor da se obogati jelovnik školske marende pa su za ovu sjednicu neki razredi pripremili svoje prijedloge koji će se proslijediti ravnateljici i kuharici kako bi se razmotrilo može li se nešto od predloženog uvrstiti za marendu.