Izvannastavna aktivnost - Turistički vodiči
Autor: Irena Ćapeta, Tanja Josipović, 17. 3. 2023.

Učenici 3. b. i 8. a., 8. b. i 8. c. razreda naše škole, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost „Turistički vodiči“, su u petak, 10. ožujka 2023. godine, u pratnji učiteljica Irene Čapete i Tanje Josipović učili kako biti turistički vodiči u našem gradu.

Gospođe Agata Ravlić i Aneta Pivac, članice Udruge turističkih vodiča Makarske rivijere i Zabiokovlja, rado su se odazvale pozivu učiteljica da učenicima otkriju mnoge zanimljivosti našega grada, ali i tajne vezane uz posao turističkog vodiča.

Za učenike su organizirale interaktivno turističko vođenje gradom te su svojim zanimljivim pričama obogatile njihovo znanje. Poučile su ih kako biti što bolji turistički vodič, involvirajući ih u improvizirane situacije koje su moguće na terenu.

Za svaku pohvalu su iskazani interes i odvažnost naših učenika, kao i entuzijazam, srdačnost i pristupačnost naših vodički Agate i Anete.

Udruga turističkih vodiča Makarske rivijere i Zabiokovlja osnovana je početkom veljače s ciljem promicanja i afirmiranja samog zanimanja turistički vodič, kao i promoviranja materijalne i nematerijalne kulturne baštine našeg kraja. To su ujedno i ishodi naše izvannastavne aktivnosti „Turistički vodiči“.

Uz neizmjernu zahvalu gospođama Agati i Aneti, radujemo se našoj budućoj suradnji, osobito zbog novih projekata, edukacija, radionica i tematskih tura koje Udruga planira.