Nacionalni ispiti za učenike osmih razreda
Autor: Tanja Vujčić, 12. 3. 2023.

enlightenedU nastavku pogledajte ostale informacijeenlightened

enlightenedOd ponedjeljka počinje provedba nacionalnih ispita za učenike osmih razreda. Ispiti će se održavati prema rasporedu iz priloga.

enlightened Učenici su obvezni na dan ispita doći u školu u 8:30 sati. Za učenike putnike nismo u mogućnosti organizirati poseban, dodatni prijevoz, tako da oni mogu doći redovnom učeničkom linijom. Nažalost, u tom slučaju morat će pričekati početak testiranja kao i dodatno se zadržati nakon završenog testiranja. Možemo im ponuditi boravak u prostoru školske knjižnice gdje se slobodno mogu za to vrijeme pripremati za nastavu, pisati domaći rad, čitati ili slično.

enlightenedKada je redovna nastava poslijepodne tada će učenici na ispit doći ujutro te se na nastavu vratiti poslijepodne, osim u ponedjeljak, prvi dan ispita, kada ispit iz hrvatskog jezika traje do 12:30 te taj dan neće imati poslijepodne nastavu. U ostale dane doći će tek na drugi sat, a šesti sat neće imati.  Na dan kada pišu nacionalni ispit učenici neće biti u školi ocjenjivani.

enlightenedKada je redovna nastava ujutro, učenici će doći u 8:30 najprije na ispit, a nakon ispita imat će sate prema uobičajenom rasporedu.

enlightenedUčenici sa sobom trebaju ponijeti crnu ili plavu kemijsku za sve ispite. Za vrijeme pisanja nacionalnog ispita iz matematike trebaju ponijeti i geometrijski pribor (2 trokuta i šestar) i grafitnu olovku. Za vrijeme pisanja nacionalnog ispita iz fizike trebaju imati trokut i kalkulator, a kalkulator će im biti potreban i za vrijeme pisanja ispita iz kemije.

U slučaju da imate bilo kakvo pitanje, slobodno nam se obratite. Zahvaljujemo na suradnji i razumijevanju.