Večer matematike 2022.
Autor: Valerija Dobrinić, 12. 12. 2022.

I ove se godine, 7. prosinca, u našoj školi provodio Projekt: „Večer matematike“ u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, u koji je bilo uključeno nekoliko stotina škola širom Republike Hrvatske.  U sklopu projekta sudjelovali su učenici od 5. do 8. razreda, koji su kroz  mentorstvo učiteljica matematike, Katice Leko, Valerije Dobrinić i Nene Turić, prolazili kroz radne centre te na zabavan način rješavali svoje zadatke. Učenici su dobili matematičke putovnice u koje su skupljali pečate za riješene zadatke.

Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva koji ima za cilj popularizirati matematiku. Provodi se kroz niz interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.