Dan grada - terenska nastava učenika prvih razreda

Povodom Dana grada učenici prvih razreda OŠ oca Petra Perice su 21. listopada 2022. godine sudjelovali u terenskoj nastavi kojoj je cilj bio upoznavanje našeg grada.

Učenici 1.b i 1.c razreda nakon kraćeg zaustavljanja na dječjem igralištu na Šetalištu dr. Franje Tuđmana posjetili su Prezentacijski centar Turističke zajednice. Na interaktivnim ekranima tražili su gdje se nalazi škola, gdje im žive bake i djedovi te su komentirali koliki su put propješačili od Zelenke. Potom su doživjeli snažnu buru gledajući video zapis i osjećajući strujanje zraka iz ventilatore koji su pojačavali dojam biokovske bure. Za to vrijeme učenici 1.a razreda bili su u Prezentacijskom centru „Adrion – srce planine“ te učili o biljkama i životinjama koje obitavaju na Biokovu. Potom su sva tri razreda zajedno posjetili Malakološki muzej te razgledavali školjke i koralje iz svih svjetskih mora. Na povratku su se kratko zadržali na Trgu fra Andrije Kačića Miošića te se kroz Kalalargu vratili do škole.

Dojmove o svemu što su vidjeli i doživjeli prenijeli su na papir i crtežom dočarali svu ljepotu našega grada.