Uspjesi Filmske sekcije
Autor: Ana Filipović, 10. 7. 2019.

Ove godine naša Filmska sekcija je po prvi put surađivala s Dramskom sekcijom voditeljice Sandre Glavine i iz te suradnje je proizašao kratki igrani film „Izbor je naš“. U tom su filmu glumili Ante Biličić, Karla Ivanac, Nina Jović i Katarina Džaja, a snimanje i montiranje su odradile Marija Bilić, Lana Strman, Iva Lendić, Nika Jelaš, Leonarda Grbavac i Sonja Pavlinović pod vodstvom Marine Srhoj. Film je prošao na državnu razinu Smotre hrvatskoga školskoga filma u organizaciji AZOO-a te će biti prikazan, zajedno s još 50 izabranih filmova, u Velikoj Gorici za vrijeme održavanja Smotre, od 25. do 27. rujna 2019. Film možete pogledati preko sljedeće poveznice

Drugi ovogodišnji film „Minimum otpada“ je dokumentarni film o jednoj makarskoj obitelji preko koje saznajemo zašto i kako živjeti po principu „minimum otpada“, a snimali su ga i montirali: Marko Bagarić, Nikolina Štrbac, Lana Strman, Nika Ljubojević, Iva Lendić, Leon Lasić, Dora Turić, Bože Bagarić i Bartul Glumac. Ovaj film je izabran u natjecateljski dio 57. Revije hrvatskog filmskog stvaralaštva djece u organizaciji Hrvatskog filmskog saveza. Na Reviju je prijavljen 221 film autora osnovnoškolskog uzrasta. U konkurenciju je odabrano čak 89 radova u 6 kategorija od kojih je 29 animiranih, 12 dokumentarnih i 25 igranih filmova, ostale kategorije broje 8 radioničkih i 7 filmova u slobodnom stilu te 8 TV reportaža. Svi odabrani filmovi prikazivat će se i natjecati od 3. do 6. listopada 2019. u Sisku.

Film Minimum otpada možete pogledati preko sljedeće poveznice