Proslava Dana škole
Autor: Ana Filipović, 1. 6. 2019.

Ovogodišnju proslavu  Dana škole započeli smo 28. svibnja 5. Smotrom dječjeg dramskog stvaralaštva. Na Smotri su nastupili učenici iz naše škole, naše PŠ Promjana, učenici iz OŠ Stjepana Ivičevića te učenici iz  Brela i Drvenika.

Dan škole osvanuo je oblačan ali bez kiše pa smo već u 8 počeli sa završnicom  sportskih natjecanja. Pobjede u odbojci i nogometu odnijeli su 6. d i 8. a.

U isto vrijeme položeni su i vijenci i svijeće na rdonoj kući oca Petra perice, na središnjem križu gradskog groblja kao i na spomen ploči na školi.

Proslava se nastavila radionicama pa su tako učenici mogli sudjelovati u tradicionalnim igrama, sricati engleske riječi, recitirati broj pi, provjeriti kako stoje sa zavičajnim ričima, izraditi plakat o ocu Petru Perici, svirati i pjevati pjesme oca Petra Perice, pisati priču o tome kako vide školu za 20 godina, naučiti izrađivati pozivnice kao i broševe od starih materijala. Poslušali su i pogledali i prezentaciju na temu Povijest nastanka svijeta kroz oči vjere i znanosti, provjerili što piše u školskoj spomenici, pogledali postav Gradskog muzeja te učili o Kotišini kroz izradu maketa i fotografija.

Na školskoj priredbi podijeljena su priznanja učenicima koji su ostvarili uspjehe tijekom ove školske godine kao i priznanja za najboljeg prijatelja u razredu i najbolji razredni odjel a to je cijelu ovu godinu 8. c razednice Sonje Raffanelli.

Proslavu smo završili svečanom sjednicom učiteljskog vijeća.

U holu su bile postavljene i izložbe Geometrija u arhitekturi naših crkava (Katica Leko i valerija Dobrinić),  Osmaši u Vukovaru (Irena Čapeta), Izložbu radova KMT Zelenka  (Harry Jeleć) te izložbu najbolji prijatelj i najbolji razredni odjel.