Održan malonogometni turnir "Možemo zajedno i drugačije"
Autor: Dragan Delić, 1. 12. 2015.

U subotu, 28. studenog 2015. godine, održan je malonogometni turnir za učenike 5. i 6. razreda osnovnih škola Makarskog primorja, pod nazivom "Možemo zajedno i drugačije", u organizaciji Savjetovališta "Lanterna".

Naši učenici 6. C razreda osvojili su 2. mjesto na turniru, dok su 4. mjesto osvojili učenici 6. A razreda.

Osnovna škola Stjepana Ivičevića i ove je godine bila domaćin malonogometnog turnira "Možemo zajedno i drugačije", na kojem je sudjelovalo 14 ekipa iz osnovnih škola Makarskog primorja.

Cilj ovog turnira je razvoj tolerancije, poštivanje različitosti, poticanje rodne ravnopravnosti i promicanje zdravog načina života uz aktivno druženje s vršnjacima.

Prvo mjesto su osvojili učenici 6. B  OŠ Stjepana Ivičevića, drugo mjesto je odnijela ekipa 6. C razreda  OŠ oca Petra Perice, dok su treće mjesto osvojili učenici OŠ Bariše Granića Meštra iz Baške Vode. Pobjedničkim ekipama su uručeni pehari.

Naši učenici 6. C razreda ( Ivan Begović, Roko Gašpar, Marko Rašić, Dvina Batinić, Paula Burić, Katja Zeljko i Klara Mrkonjić) su zadovoljni osvojenim drugim mjestom, nakon postignutih osam golova. Naglasili su da je sudjelovanje na ovogodišnjem turniru jedno pozitivno iskustvo te da im je bilo jako zabavno. Svidjelo im se i to što su sudjelovale i djevojčice, s obzirom da je u ekipi trebalo biti 3 dječaka i 3 djevojčice.

Naša škola odnijela je i četvrto mjesto na turniru, odnosno učenici 6. A razreda (Mateo Krešić, Damir Mešić, Dalmat Gashi, Bruno Goreta, Lela Ivandić, Marija Češljar i Nina Begović).

Svi učenici su preporučili drugima sudjelovanje na turniru i sljedeće godine.

Čestitamo svim sudionicima!