Proslavili smo Dan škole
Autor: Dragan Delić, 2. 6. 2014.

Izložbe, radionice, igrokazi, sportska natjecanja, svečana priredba, dodjela priznanja i nagrada.

Program proslave Dana škole otpočeo je 28. svibnja  otvaranjem izložbi učeničkog stvaralaštva. Izložbu „ Čarolije minijaturnog namještaja“ pripremio je Klub mladih tehničara Zelenka.

Postavljena je i izložba ‘Čestitost, iskrenost, odanost, prijateljstvo’ urađena u okviru projekta „Najbolji prijatelj u razredu“.

U poslijepodnevnim satima izvedene su dramske radionice, odnosno scenski prikazi u okviru projekta „Lektira na drugačiji način“. Scenske nastupe pripremili su i izveli 4.a i to- Čuvari planeta , 4.b-Neustrašiva Družba, 4.c- Doživljaji Šegrta Hlapića i 5.a -Igrajmo se Crvenkapice.

Već tradicionalno, održano je popularno natjecanje pod nazivom  „Recitiranje decimala broja pi“ u kojem su sudjelovali učenici od 4. do 8. razreda. Jednako uzbudljivo natjecateljsko raspoloženje vladalo je i kod učenika koji imaju dobre i lošije ocjene iz matematike. Učenik  Ante Bašković, 8.a razred s „odrecitiranom“ 261 decimalom oborio je rekord.  Drugo mjesto osvojio je učenik Ivo Vučko, 8.b razred, a treće Mia Vladić, 8.c razred.

29. svibnja svečano obilježavanje Dana škole otpočelo je  sjednicom Učiteljskog vijeća na kojoj su dodijeljena priznanja učiteljima za uspješna sudjelovanja na natjecanjima i smotrama. Dan škole u ime Grada Makarske čestitao je dogradonačelnik Miroslav Družianić. Pater Roko Prkačin predstavio je svoju knjigu ‘Otac Petar Perica - Pjesnik i mučenik’. O liku i djelu oca Petra Perice govorio je i pater Radojko Karaman. Predstavnici škole zatim su posjetili rodnu kuću oca Petra Perice u Kotišini gdje su kao i pred Središnjim križem na Gradskom groblju položili vijence.

Učenici su imali priliku sudjelovati na radionicama maketarstva i razmjene igračaka.

Najzanimljiviji im je bio sportski događaj, dugo iščekivana finalna natjecanja u nogometu i odbojci. U svojim kategorijama pobijede su odnijeli 6.a i 7.a razredi u nogometu te 6.a i 8.b u odbojci. Ravnateljica im je uručila prigodne nagrade.

Na školskoj priredbi učenici su prikazali uspješna dramska ostvarenja s kojima su predstavljali školu ove školske godine na natjecanjima.  Učenicima, sudionicama raznih natjecanja i smotri, dodijeljena su priznanja i nagrade za ostvarena postignuća.

Priznanje „Najbolji prijatelj u razredu“  dobili su učenici: Nikola Palavra, Patrik Pulk, Ante Prgomet, Ante Vidaković, Ivana Brstilo, Mate Granić, Marjan Ćirak, Roko Puharić, Akos Kovacs, Antonia Beroš, Mara Topić, Ana Vučko, Nika Kraljević, Bruno Goreta, Lea Čepo, Antonio Rudelj, Nikola Madunić, Lara Antunović, Marta Mišković, Ante Roso, Domagoj Lelas, Josip Rudan, Anđela Bandur, Luka Begović, Antonija Vekić i Marko Biloš.

Najboljim razredom proglašen je 8.a razred.

Uz svečani program održala se i humanitarna akcija prikupljanja pomoći poplavljenim područjima Hrvatske. Uz suradnju s makarskim DVD-om i Crvenim križem, pomoć će biti dostavljena na odredište.