Želiš li i ti postati član MMS-a?
Autor: Dragan Delić, 26. 5. 2014.

Poziv pravobraniteljice za djecu Ivane Milas Klarić djeci i mladima za učlanjenje u Mrežu Mladih Savjetnika

Poziv pravobraniteljice za djecu Ivane Milas Klarić djeci i mladima:

Želiš li i ti postati član MMS-a?

Pravobraniteljica za djecu Ivana Milas Klarić  poziva djecu i mlade koji žele biti članovi njezine Mreže Mladih Savjetnika ili MMS-a, a imaju između 12i 16 godina, da se prijave na natječaj. Želite li pomoći da se glas djece snažnije čuje u društvu i da se jasnije sagledaju potrebe djece i mladih, želite li zajedno sa svojim vršnjacima aktivno zastupati dječja prava, ispunite obrazac prijave za MMS i pošaljite ga pravobraniteljici.

Vaše prijave razmotrit ce sadašnji članovi MMS-a, čiji je mandat pri kraju. Oni ce, zajedno s pravobraniteljicom i njezinim suradnicima, izabrati novih20 članova za sljedeće trogodišnje razdoblje (od rujna 2014. do rujna2017. godine).U prijavi se trebate ukratko predstaviti, navesti cime se bavite, što vas zanima, jeste li već sudjelovali u nekim sličnim aktivnostima u školi ili u svome mjestu i objasniti zašto mislite da biste baš vi trebali postati članom MMS-a. Svaki kandidat se prijavljuje sam, po vlastitoj želji i odluci. Ne prijavljuje ga škola, dom ni klub, niti on predstavlja svoju školu ili grad. Član MMS-a zastupa svoje mišljenje, predstavlja sebe samog i upoznaje pravobraniteljicu sa svojim mišljenjem o položaju djece u društvu, o onome što je po njegovom mišljenju važno i potrebno djeci.

Članovi MMS-a su SAVJETNICI i SURADNICI pravobraniteljice za djecu. Putem e-foruma i na sastancima s pravobraniteljicom i njezinim suradnicima razmjenjuju mišljenja o pojedinim temama i pitanjima važnima za djecu. Cesto i sami predlažu teme za raspravu i aktivnosti MMS-a, a predlažu i neke aktivnosti Ureda pravobraniteljice. Oni su i AMBASADORI pravobraniteljice, kad svojim vršnjacima prenose informacije o njezinom radu i zaštiti dječjih prava. Što sve rade i koja je njihova uloga, pročitajte na web stranici azanas.dijete.hr u rubrici MMS. Želite li postati članovi MMS-a, preuzmite obrazac prijave za MMS sa stranice azanas.dijete.hr ili ga potražite od razrednika/razrednice. Ispunjeni obrazac do 30. lipnja 2014. pošaljite na adresu:

PRAVOBRANITELJICA ZA DJECU

Teslina 10

10000 ZAGREB

Obrazac možete ispuniti i u word dokumentu i poslati na e-mail adresu

mojglas@dijete.hr.

O rezultatima natjecaja obavijestit cemo vas u rujnu.

Priloženi dokumenti:
Obrazac_za_prijavu_MMS_2014_-1.docx (138.15 KB)