USPJEŠNA ZAVRŠNICA
Autor: Dragan Delić, 23. 5. 2014.

Bliži se kraj školske godine, našim učenicima i njihovim mentorima pristižu priznanja i nagrade za uspješan rad. Kvalitetan rad naših učitelja kao i darovitost, kreativnost i marljivost učenika prepoznati su i nagrađeni na mnogobrojnim natječajima na kojima smo sudjelovali.

XIX. PROSVJETNO - KULTURNA MANIFESTACIJA „NAZOROVI DANI 2014.“

Literarni natječaj „Nazor i mi“

organiziran je od strane OŠ Vladimira Nazora iz Postira i Nacionalnog odbora „Nazorovi dani“ – Zagreb, u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta i Agencijom za odgoj i obrazovanje povodom 140. obljetnice rođenja Ivane Brlić Mažuranić  i 65. godišnjice smrti Vladimira Nazora.

Na pozivni literarni natječaj „Nazor i mi“ za 2014. godinu, na temu „Napiši bajku“, pristiglo je 194 literarna rada (bajki) iz 77 osnovnih škola. Stručno Povjerenstvo u sastavu: dr.sc. Lucija Puljak, prof. Gita Dragičević i prof. Mila Biočina odabrali su najuspješnije radove. Posebno su pohvalili rad učenika 5.a razreda OŠ oca Petra Perice Makarska i voditeljice Slobodanke Marijančević, knjižničarke. Oni su za natječaj pripremili igrokaz - bajku „Igrajmo se Crvenkapice“. Učenici će izvesti igrokaz u okviru programa XIX. Prosvjetno-kulturne manifestacije „Nazorovi dani 2014.“, u petak, 23. svibnja 2014. godine u Postirima na otoku Braču.

„PUPAČIĆ  I  JA“

Učenica naše škole Ana Okmažić, 8.a razred, osvojila je 2. nagradu na likovno-literarnom natječaju  „Pupačić i ja“, u kategoriji Književni jezik s radom „Samo ja i duboko, plavo more“.

Učenica i njena mentorica, učiteljica hrvatskog jezika Gorana Babić, pozvane su 23. svibnja 2014. na Slime, u rodno mjesto pjesnika Josipa Pupačića, na  svečanost proglašenja laureata ove tradicionalne proljetne manifestacije.

27. LOVRAKOVI  DANI  KULTURE

NATJEČAJ – DA SAM JA PERO KVRŽICA

Na natječaj za najbolje literarne, novinarske i likovne ostvaraje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske na temu „Da sam ja Pero Kvržica“ učiteljica hrvatskog jezika Marina Srhoj prijavila je novinarski rad  učenika Ele Kovačić, 8.b razred i Karla Turine, 6.b razred: „ Intervju s neustrašivom družbom iz naše škole“.  Rad je dobio treću nagradu i bit će objavljen u Zborniku radova.  Svečana promocija održat će se u rodnom mjestu Mate Lovraka,  Velikom Grđevcu, u Bjelovarsko – bilogorskoj županiji,  6. lipnja 2014. godine.

„TRADICIJA I SUVREMENOST  2014.“ - GRADIMO ČUVAJUĆI BAŠTINU I PRIRODU U KOJOJ ŽIVIMO!
 – SMOTRA LIKOVNIH RADOVA UČENIKA OSNOVNIH ŠKOLA REPUBLIKE HRVATSKE

Svake godine, već tradicionalno, učiteljica likovne kulture Marija Grčić Tomasović, priprema učenike za natječaj „Tradicija i suvremenost“. Organizator ove  izložbe dječjih likovnih radova je Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe - UHULI, Zagreb, a izložba se održava  pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta Republike Hrvatske. Na natječaju su mogli sudjelovati učenici od 3. do 8. razreda osnovnih škola i učenici centara za odgoj i obrazovanje. Dodijeljeno je  5 nagrada (7 dana u kreativnoj likovnoj radionici na Hvaru) te 20 pohvala sa likovnim priborom i vrijednim knjigama za sudionike.

Rad učenice Marte Mišković, 6.b razred bio je izuzetno zapažen i osvojio je 1. nagradu!

Svečano otvorenje izložbe održalo se u Muzeju Mimara u Zagrebu, 17. svibnja 2014. godine.