“Engleski u akciji” (English in Action)
Autor: Marina Granić Skender, 25. 3. 2014.

Naš uspjeh na natjecanju iz engleskog jezika pod nazivom “Engleski u akciji” (English in Action).

U organizaciji udruge “UMNA”( Udruga za promicanje multimedijske nastave) od 8. do 9. ožujka ove godine u Zagrebu je treći put održano  natjecanje iz engleskog jezika pod nazivom “Engleski u akciji” (English in Action). Na ovogodišnjem državnom natjecanju koje ima podršku i od Agencije za odgoj i obrazovanje učenici Osnovne škole oca Petra Perice iz Makarske sudjelovali su prvi put, a prof.Marina Granić Skender koja u  školi radi kao učitelj engleskog jezika, na natjecanju je prisustvovala  kao mentor  učenika. Natjecanje je održano u prostorima Kulturnog Centra Travno u Zagrebu, a za natjecatelje i mentore van Zagreba smještaj je organiziran u Omladinskom hostelu Zagreb. Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 46 osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Natjecanje je obuhvatilo tri discipline : Sricanje (Spelling Bee), Dramski izazov (Drama Challenge) i Uvjerljivo govorništvo (Persuasive Speaking).  U kategoriji Dramski izazov svojim dramskim prikazom (“Rules are Rules” – Pravila su pravila) svojim glumačkim vještinama  istaknuli su se učenici petog razreda (Ana Šarić, Gloria Raos i Karlo Antunović) koji su postigli ogroman uspjeh osvojivši drugo mjestu među osnovnim školama. Dvije učenice sudjelovale su u kategoriji Sricanje (Mia Nemčić, učenica 7.razreda i Antonija Vekić, učenica 8. razreda ). Osim natjecanja za učenike koji su sudjelovali u kategoriji Dramski izazov organizirana je i edukativna radionica koja je oduševila naše mlade glumce petaše. Učenici i njihova mentorica ocjenjuju ovo natjecanje poučnim i zabavnim iskustvom te se nadaju da će im sudjelovanje biti omogućeno i sljedeće godine.

Zahvaljujući poduzeću “Promet” iz Makarske učenicima OŠ oca Petra Perice  omogućen je besplatan prijevoz na redovnoj liniji Makarska-Zagreb –Makarska, što je bilo od ogromne važnosti za samu realizaciju  sudjelovanja na ovom natjecanju.