« Travanj 2024 »

Naši učenici u Centru izvrsnosti
Autor: Jelenka Mendeš - Han, 24. 10. 2023.

Centar izvrsnosti Splitsko – dalmatinske županije sustavno provodi identifikaciju darovitih učenika. Već četiri godine OŠ oca Petra Perice sudjeluje u njihovom projektu „Identifikacija darovitih učenika u području matematike“. Učenici koji postignu najbolje rezultate budu pozvani za upis u njihov program. Ove godine možemo se pohvaliti da su dva naša učenika pozvana za program matematike: Ivano Katić, 7.c razred i Karlo Bašković, 5.b razred. Ivano već tri godine pohađa program matematike u Centru izvrsnosti. Aktivnosti Centra mu se jako sviđaju, upoznao je puno novih i zanimljivih prijatelja te bi želio i nadalje sudjelovati. Karlo je na testiranju postigao 102 boda i time se našao u samom vrhu po rezultatima svih učenika Splitsko-dalmatinske županije. Karla vesele odlasci u Split, nastava u Centru izvrsnosti mu je zanimljiva i drugačija, a rado se druži s Ivanom i novim prijateljima.

Nastava u Centru izvrsnosti započela je 7. listopada, a održavat će se ukupno kroz 13 subota. U programima sudjeluje 524 učenika iz svih područja splitsko-dalmatinske županije, susjednih županija, a od ove godine i iz Bosne i Hercegovine.

Želimo puno uspjeha našim učenicima i nadamo se da će im se sljedeće školske godine pridružiti još naših učenika.